Beautiful Life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Beautiful Life

I open my eyes and I realize.Oh I'm living such a beautiful life.I'm so lucky that you're by my side.One kiss from you and I feel I can fly
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 La apus

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 5:21 pm

OOC: Seara de Ianuarie, ora 17:30 , Patinuarul din aer liber.
Topic deschis

Cu toate ca era numai ora 5 dupa-amiaza, ultimele raze ale soarelui se stingeau undeva in departare,imprastiind ce cer scantei rosiatice si imbracand intregul peisaj intr-o lumina rosiatica si slaba.
O silueta subitire, imbracata in alb, continua sa alunece fara zgomot pe gheata, lasand in urma cristale mici si arginti.


Ultima editare efectuata de catre Patricia Aletha in Mar Dec 15, 2009 6:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 5:43 pm

Venise la patinuar ca sa admire miscarile, oprindu-se in loc cand zari balerina de pe gheata.
- " Wow... chiar se pricepe...!" ramase tanarul mut de uimire, dar totusi privirea urmari miscarile. "Mai bine ma trezesc acum..!" isi scutura usor capul, in timp ce se puse pe-o banca si dadu drumul rucsacului intr-o parte.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 5:46 pm

Facu un salt in aer, in momentul in care incerca sa ia o curba, insa la impactul cu gheata, simti glezna cedandu-i intr-un mod dureros si,flexandu-se usor,cazu pe suprafata mată si argintie a patinuarului.
Ramase pe jos, strangandu-si unul dintre genunchi la piept, cu mana inclestata in jurul gleznei mult prea subtiri.


Ultima editare efectuata de catre Patricia Aletha in Mar Dec 15, 2009 6:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 6:01 pm

Cand zari, acesta isi lua patinele in picioare, alunecand pe gheatza pana la fata.
- Esti bine ? intreba el, dand mai mult atentie catre glezna, cautand vreo urma de sange.
Rasufla, cand nu gasi, bucurandu-se nespus.
- Da-mi voie sa te ajut! spuse baiatul intinzandu-i mana. Sa stii ca si pauza ajuta.. si inca mult.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 6:08 pm

Isi ridica privirea, uitandu-se putin mirata la baiat, lasand ca in ochii ei mari si albastri sa se citeasca urme slabe de melancolie, oboseala si tristete.
Accepta insa ajutorul lui, prinzandu-i mana si ridicandu-se, straduindu-se in acelasi timp sa nu se sprijine de glezna.
-Multumesc ... murmura Patricia alunecand usor pe gheata, impreuna cu baiatul, indreptandu-se incet catre marginea patinuarului, unde se aseza pe o bancuta inghetata din lemn.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 6:13 pm

Isi puse un genunchi pe ciment, iar cu celalt isi sprijini mana. In timpul acesta lua piciorul afectat, scotandu-i usor si cu grija patina.
- Te descurci foarte bine! Esti cumva profesionista ? intreba baiatul, ridicandu-si pentru cateva clipe privirea catre ea si zarindu-i oboseala.
- De cat timp te-ai antrenat azi ? " Fara antrenor?" se mira acesta usor, ducandu-si mana libera catre trusa de prim-ajutor ce-o avea in rucsac.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 6:20 pm

Ii privea uimita toate miscarile, dezorientata parca de acestea si de intrebarile pe care baiatul i le adresa in continuare.
Se sprijini cu mainile de banca din lemn, dandu-si la iveala incheieturile mult prea subtiri, incadrate si scoase parca in evidenta de manecile paltonului alb.Isi reveni in cele din urma,pastrandu-si privirea usor melancolica si ii raspunse, pe acelasi ton usor tremurat.
-Nu sunt profesionista ... Insa iarna imi place sa imi petrec timpul aici.Defapt ... sunt la Universitatea de Balet, insa in vacante raman deobicei la patinuar, ii explica blonda uitand sa se prezinte si de aceasta data.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 9:09 pm

Ramase uimit de la raspunsuri, nestiind daca sa dea crezare ca blonda vorbea adevarat sau nu, ii se parea mult mai buna. Oricum, acu era important sa rezolve cu piciorul fetei, asa ca scoase un bandaj din trusa, punandu-l in jurul gleznei, la final, isi spuse parerea:
- Nu-l vei mai putea folosi o perioada.. iti vei face mai rau..
- "Asa de buna si asa de fragila.." ofta in sinea sa cand zari cum se iroseste talentul fetei.
- Si cum te cheama ? isi aminti , intr-un final, ca nu facuse cunostiinta.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 9:13 pm

-Imi pare rau ... spuse blonda flexandu-si usor genunchiul si strangandu-si piciorul la piept, inclestandu-si palma in jurul incheieturii umflate.
"Nu se poate ... se va rezolva de la sine ... "
-Patricia, se prezenta intr-un final fata, muscandu-si involuntar buzele.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 9:28 pm

- Pe mine oamenii ma striga Hero, deci incantat Patricia. Cum de ti se da voie in sala, fara supravegherea unui antrenor ? intreba baiatul in timp ce stranse trusa. Si de ce-ti pare rau ? isi aminti brusc, nu ii se paruse ca fata facuse ceva gresit sau nu avea de cand sa-i urmeze sfatul. " Probabil varianta la care ma gandesc trebuie sa fie.." Ai nevoie de ceva? Scuza-ma ca te asaltez asa de mult! isi dadu seama, in final. "Hmm cam tarzii reactii, Hero" se critica, in sinea sa.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 9:34 pm

-Nu, nu este nici o problema.Imi pare rau daca ti-am creat probleme ... Nu cred ca aveai in planuri ca in seara asta sa te opresti sa ingrijesti o necunoscuta, continua Patricia pe acelasi ton,pastrandu-si inflexiunile slabe de melancolie din voce.
Isi elibera intr-un sfarsit glezna din stransoare, descaltandu-si si cealalta patina si incaltandu-si cizmelel din piele alba.Dupa apus nimeni nu supravegheaza locul acesta ... De aceea vin atat de des aici.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 9:50 pm

- Ah nu a fost problema, stai linistita! zambi acesta de amabilitatea fetei. Ah da aici ai dreptate! Dar tot nu mi-ai zis daca mai ai nevoie de ceva... se ingrijora baiatul, uramrind-o pe fata. Pleci acasa ? se trezi, din visare, in cele din urma. " Vai tare ametit trebuie sa fiu azi" realiza tanarul, ducandu-si putin privirea catre gheatza.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 9:58 pm

- Nu stiu ... recunoscu intr-un final Patricia, lasandu-si si ea privirea in jos, catre sclipirile arginti ale ghetii.Am venit aici acum cateva ore, inainte de apus ...
Murmura bruneta strangandu-si in palme incheieturile firave ale mainilor.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 10:00 pm

- Sa inteleg ca te atrage... De cati ani patinezi ? intreba acesta, ducandu-si palma catre marginea patinuarului ca sa se sprijine putin.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 10:07 pm

-Ti-am zis ... nu sunt defapt patinatoare.Cel putin ... nu una profesionista, murmura Patricia o explicatie.In orasul in care m-am nascut eu ... am patinat de mica, ins anumai in timpul liber.Am facut defapt Scoala Regala de Balet din Londra si acolo a trebuit sa luam si lectii de balet ...
Incerca sa se ridice de pe banca, insa isi simti glezna cedandu-i dureros din nou, asa ca se prabusi la loc.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMar Dec 15, 2009 11:06 pm

- Nu te forta inca... Ai rabdare ca nu va veni nimeni prea curand... si acum inteleg de unde iti vine talentul acesta... experienta ta e unica. Ai tai tre sa fie mandrii de tine.. zambi el usor, intorcandu-se catre fata. Sau te grabesti undeva de tot dai sa te ridici ? intreba el, inca sprijinindu-si mana pe marginea si uitandu-se in directia fetei.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 12:32 pm

"Experienta unica ?Serios, profesoara mea nu ar fi de aceeasi parere ... "
Ramase totusi pe banca, pierzandu-si parca privirea undeva in departare, in stralucirea ghetii.
-Nu-mi pot permite sa lipsesc mai multe zile, murmura Patricia intr-un final.In plus ... nu cred ca mama e atat de mandra de mine.Nu considera baletul ceva atat de important ... Nu a mai fost la o reprezentatie a mea de cand aveam 6 ani ...
Incheie blonda muscandu-si buzele.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 2:03 pm

Ii se schimba expresia fetei cand auzi, intr-una mai trista.
- " Irosinta...! Dar nu sunt in masura sa judec parintele...!" Dai spectacole ? realiza baiatul uimit, din ce deduse din vorbele fetei. Cand mai ai unul ? As vrea si eu sa-l vad! Imi poti spune cand e? De cand te-am vazut pe gheata, cred ca tocmai am devenit cel mai mare fan al tau..!
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 2:11 pm

-Iti multumesc mult pentru compliment, spuse Patricia in continuare, privind de aceasta data in jos, catre varfurile cizmelor albe.Insa sunt departe de a fi o balerina adevarata, incheie blonda.
"Intotdeauna imi repeta asta ... mi-a spus si ieri ca nu sunt destul de slaba si ca nu voi putea continua repetitiile ... "
-Avem ... un spectacol peste o saptamana ...
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 4:26 pm

- Peste o saptamana ? repeta Hero cand auzi raspunsul. Tot aici, nu ? Si nu-ti face griji, orice talent se dobandeste cu multa experienta... iar la tine se vede si talentul si experienta. Daca nu sunt prea discret cu intrebarea asta, Patricia.. da oricum poti raspunde numai daca vrei. Cati anisori ai ?
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 4:27 pm

-Nouasprezece.Sunt in primul an de facultate, ii raspunse blonda pe un ton simplu.
Isi privi inca o data glezna umflata, sperand totusi sa se rezolve totul pana maine, inainte de antrenamente.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 8:23 pm

- Ahm... la ce facultate esti ? intreba baiatul, uitandu-se in continuare in directia fetei. Chiar iti faci asa mari griji in legatura cu glezna aia ? Hmmm " chiar ca se pregateste pana epuizeaza...." realiza in mintea sa, incepand sa rada usor.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 8:25 pm

-La Universitatea de balet, explica blonda inca sperand ca glezna s ai se vindece pana maine, pentru a se putea prezenta la antrenamentele pentru saptamana aceea.
Sus In jos
Hero

Hero


Mesaje : 105
Data de înscriere : 15/12/2009

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 8:38 pm

- Vrei sa te conduc ? intreba acesta usor. Ca sa nu-ti fortezi prea mult glezna ... e mai bine sa se odihneasca macar pana maine.. o sfatui tanarul, putin insistent. " Prea multe griji iti faci..."
Realiza ca asa era de cand se stie, totusi spera ca blonda sa nu fie afectata de faptul acesta.
Sus In jos
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus EmptyMier Dec 16, 2009 8:43 pm

-Daca nu te deranjez prea tare, atunci ... mi-ar face placere sa ma insotesti, ii raspunse Patricia cu o voce slaba, aproape stinsa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La apus Empty
MesajSubiect: Re: La apus   La apus Empty

Sus In jos
 
La apus
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Beautiful Life :: Town :: Patinuar-
Mergi direct la: