Beautiful Life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Beautiful Life

I open my eyes and I realize.Oh I'm living such a beautiful life.I'm so lucky that you're by my side.One kiss from you and I feel I can fly
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dimineata de iarna

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 7:25 pm

OOC: Dimineata de Ianuarie, ora 08:00, Cafeneaua.
Topic deschis

Cobori in graba scarile, refuzand sau uitand, ca in fiecare dimineata, s aia liftul.Ajuns aintr-un final la parterul blocului, se opri pentru cateva clipe, rasufland rapid.
Iesi apoi, strabatand strada in numai cateva minute si intra intr-o cafenea, asezandu-se la o masa ferita, din preajma ferestrei.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 8:06 pm

Mai toate mesele erau ocupate asa ca m-am hotarat sa stau cu o fata.Am vazut o fata blonda,langa fereastra.M-am dus langa ea.
-Imi cer scuze,ma pot aseza?
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 8:52 pm

Isi ridica brusc privirea, pana atunci pierduta parca in paginile unei carti de poezii, printre randurile uniforme, cu scris micut.O analiza pe fata in graba si ii raspunse intr-un final, cu o voce slaba.
-Nici o problema, murmura Patricia.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 8:59 pm

-Mersi.M-am asezat pe scaunul din fata fetei.Am privit-o putin.Frumosi ochi.Ai mei sunt negri si lipsiti de culoare...imi plac ochii albastri.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 9:02 pm

Ii multimi, uimita totusi sa auda complimente de la o persoana pe care abia o intalnise.
-Si ochii negri sunt frumosi, murmura intr-un final Patricia, pe un ton cu inflexiuni slabe de melancolie.Sunt atat de putin comuni ...
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 9:11 pm

Mi-am primit cafeaua comandata.
-Poate...Am zambit.Te superi daca...esti cumva balerina ? Nu stiu de ce am impresia asta...
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMar Dec 15, 2009 9:18 pm

-Defapt ... sunt studenta in primul an, la Universitatea de Balet, insa am terminat si Scoala Regala de Balet din Londra, explica Patricia incepand sa se joace cu lingurita in ceasca de cafea cu frisca.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 4:10 pm

-Woow.Ce tare!Londra...am inceput sa imi imaginez acel oras.As vrea sa-l vizitez si eu.Si tu esti tare,as vrea sa te vad dansand.Am zambit
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 4:17 pm

"Defapt ... nu sunt chiar atat de buna pe cat isi inchipuie toata lumea atunci cand aude asta ... " ofta blonda pierzandu-si pentru alte cateva clipe privirea pe fereastra.
-Londra este un oras frumos, murmura Patricia peste cateva minute, amintindu-si de timpul petrecut acolo.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 4:33 pm

-Ahh vreau sa te vad pe scena dansand.Trebuie sa te vad neaparat.M-am ridicat de pe scaun facand cateva piruiete dar,impiedicandu-ma.Stiam ca m-am facut de rusine dar nu-mi pasa.Am inceput sa rad de aiureala mea si m-am intors la loc. Mai bine raman doar pe scaun si te las pe tine sa dansezi.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 4:35 pm

"Nici macar nu m-ai vazut vreodata ... "
-Ai putea atunci sa vii si tu saptamana viitoare, la spectacol.Vom avea o reprezentatie cu ocazia sarbatorilor de iarna, spre Patricia strangand ceasca de cafea in maini si gustand de cateva ori.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 5:36 pm

-Yey.O sa vin.Am simtit o furnicatura'n picior.Auu a inceput sa ma doara.Se vede ca nu's facuta pentru piruiete. XD Desi mi-ar face placere sa incerc.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 6:01 pm

-Ar trebui, in cazul acesta, sa te inscrii intr-un club, ii propuse Patricia terminandu-si cafeaua si continuand sa se joace cu lingurita in ceasca, acum goala.Nu esre chiar atat de greu ... desi cred ca ... in cazul in care vrei sa incerci piruete ... ar trebui sa o faci pe parchet ...
Incheie Patricia indoindu-si usor genunchiul sub masa.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 6:11 pm

-Acasa incerc mai intai.Ahh deja ma vad ca fac piruiete si pe role... Mi-am sprijinit capul in maini clipind des imaginandu-ma facand piruiete pe role apoi revenind la realitate dregandu-mi vocea.Poate ma inveti tu cateva miscari.Am facut o moaca de caprioara impuscata incepand sa ma rog de ea.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 6:24 pm

-Banuiesc ca nu ar fi nici o problema in asta, insa ... nu sunt profesoara calificata si ... nici nu sunt atat de buna pe cat iti imaginezi, spuse Patricia dand brusc drumul linguritei in ceasca.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 6:54 pm

-Nu conteaza.Cateva piruiete stii sa le faci.Ahh pe role... Am oftat dandu-mi seama ca nu voi putea face piruiete pe role.Nu ma inveti si pe alea sa fac piruiete?
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 6:56 pm

-Defapt ... nu am mers niciodata pe role, recunoscu Patricia comandandu-si intre timp o alta cafea cu frisca.In copilarie nu am avut decat sansa sa patinez si .. am continuat asta si in scoala.Te pot invata insa sa faci piruete pe gheata ...
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 7:11 pm

-Yey.Imi convine si asa.Doar e acelas lucru,doar ca patinele nu au roti. Cand ma inveti?Maine?Sau chiar azi...Ma rog.Cand poti.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 7:19 pm

-Cand iti doresti ... Eu nu am antrenamente si nici repetitii azi, asa ca am destul timp liber, spuse Patricia luand din nou ceasca de cafea in mana.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 7:43 pm

-AZI!!Aa..am vrut sa zic azi.Mi-am revenit putin la normal.Hai!Hai sa mergem!M-am ridicat asteptand-o si pe fata.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyMier Dec 16, 2009 7:56 pm

Se ridica, fara a mai spuse nimic si, punandu-si paltonul alb, lasa niste bani pe masa si iesi impreuna ci fata din cafenea.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyJoi Dec 17, 2009 1:50 pm

Cand am ajuns la patinuar mi-am pus patinele in picioare si m-am dus pe gheata.
-Deeeeci.Incepem?
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyJoi Dec 17, 2009 6:04 pm

Isi puse si Patricia patinele, legandu-si sireturile si alunecand usor pe gheata.
-Pentru inceput ... iti voi arata o pirueta, spuse blonda departandu-se la un metru de fata, pentru ca aceasta sa ii poata urmari miscarile.Pentru asta, trebuie sa fi atenta la pozitia capului, a mainilor si a picioarelor, inceput Patricia sa explice.Pastreaza-ti mainile in port de bras , in timp ce-ti atingi calcaiul tang cu varful piciorului drept.
Se lasa usor sa alunece pe gheata, executand o pirueta simpla.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyJoi Dec 17, 2009 6:18 pm

-Usor.Pot sa fac.Dar cand am inceput sa ma rotesc,m-am impiedicat,ca in cafenea,de picior.Uhm...nu e chiar asa de usor pe cat credeam.Nu prea pot sa'mi tin nici echilibru' bine.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna EmptyJoi Dec 17, 2009 9:13 pm

-Nu am mers niciodata pe role, asa ca nu-ti pot spune diferenta, insa am inteles ca pe patine este putin mai greu, pentru ca ai mai multa mobilitate, ii epxlica blonda.Poti incerca pentru inceput sa aluneci usor pe gheata, pentru a te obisnui.
Aluneca si Patricia pe suprafata mata a ghetii, incrucisandu-si picioarele si oprindu-se in grand jete .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dimineata de iarna Empty
MesajSubiect: Re: Dimineata de iarna   Dimineata de iarna Empty

Sus In jos
 
Dimineata de iarna
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Beautiful Life :: Town :: Cafenea-
Mergi direct la: