Beautiful Life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Beautiful Life

I open my eyes and I realize.Oh I'm living such a beautiful life.I'm so lucky that you're by my side.One kiss from you and I feel I can fly
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Patricia's Studio

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 5:18 pm

OOC: Decembrie, garsoeniera Patriciei, sambata dimineata, ora 07:00.
Topic deschis

Lumina alba,reflectat de zapada de pe pervaz patrundea usor prin materialul subtire si fin al perdelei,imbracand intreaga incapere intr-un aer pustiu si rece.
Isi trase cearsaful peste fata, incercand sa se fereasca de cele cateva raze patrunse prin fereastra, sperand sa adoarma din nou.Nu reusi insa si, peste 10 minute fu nevoita sa se ridice, mergand la marginea patului si coborand, pasind in varfurile degetelor pe podeaua inghetata si apropiindu-se de calorifer.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 6:55 pm

Ma trezisem si eu intr-un sfarsit pe la ora 12 si m-am gandit sa-mi fac niste prieteni noi.M-am imbracat si am iesit pe usa oprindu-ma peste ceva timp,in fata unui apartament.Am batut usor dandu-ma cativa pasi inapoi. Sa deschida..sa deschida...Am inceput eu sa ma rog in gand.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 7:06 pm

Reusise sa adoarma din nou, de data aceasta pe canapea, insa se trezi peste cateva ore, simtind inca o data frigul din incapere.
Isi puse in graba in pulover alb pe ea si merse sa deschida, straduindu-se sa-si acsunda cu mana un cascat.
-Buna ... murmura blonda privind abia atunci cadranul unui ceas si observand cat de tarziu era.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 8:28 pm

-Hey!Pe fata ei se vedea ca abea se trezise.Defapt,'neata!Am chicotit usor.Sung Hyo!Am intins mana zambind.Si sper ca nu te deranjez,daca vrei sa dormi,te las.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 8:51 pm

-Nu ... nici o problema.Patricia, se prezenta blonda cu un glas anemic, abia murmurat, intinzandu-i si ea mana, lasandu-su la iveala incheieturile subtiri, atat de reliefate de oasele acoperite de pielea alba,aproape stravezie.Intra te rog.
Se dadu la o parte din usa, muscandu-si involuntar buza inferioara.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 9:03 pm

-Mersi.M-am asezat pe canapea.Frumos apartament,dar cam friguros.Nu ti-e frig asa ?Stii,daca nu vrei sa racesti ar fi bine sa inchizi geamul.Apropo,am 18 ani.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMar Dec 15, 2009 9:09 pm

"Defapt ... e numai o garsoniera ca toate celelalte ... Am inchiriat-o numai pentru ca nu am primit nici o camera la camin ... "
Puse la incalzit niste apa, inchizand apoi geamul si privind, inca o data fulgii albi de nea ce se asterneau in liniste pe aleile din parcul din gradina blocului.
Pregati in graba doua cesti de ceai, turnand apa fierbinte in ele si servind-o pe fata.
-Eu am 19 ani ... sunt in primul an de facultate, spuse Patricia strangand in palme ceasca de ceai, straduindu-se sa se incalzeasca.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 3:38 pm

Am luat ceasca cu ceai apoi multumindu-i.
-E bun.Nu te plictisesti singura?Eu macar am o pisica cu care sa'mi pierd timpu...
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 3:40 pm

-Nu chiar ... nu-mi petrec prea mult timp aici.Chiar si in vacanta de iarna avem repetitii pentru spectacole,iar ... in timpul liber merg la patinuar sau ma antrenez singura, explica Patricia gustand de cateva ori ceaiul si continuand sa stranga ceasca in mana.
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 5:23 pm

-Eu in vacanta de iarna,dorm cat mai mult...Dar nu stiu cum rezisti tu.Si in vacanta de iarna sa te antrenezi...Nu cred ca e prea placut. Este frig si foarte obositor.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 6:04 pm

-In Anglia era mai mereu asa, murmura Patricia muscandu-si inconstient buza inferioara.Am locuit intr-un internat, acolo ... de la 10 ani ...Desi, m-am nascut defapt in Anchorage, Alaska.Mama si sora mea mai mica au ramas acolo ...
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 6:14 pm

-ALASKA?!Wow da chiar ca e tare.Cred ca te'ai obisnuit cu frigul.Mama si ai stat de la 10 ani intr-un internat... Nu stiu cum ai rezistat.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 6:28 pm

-Defapt, Alaska nu inseamna tocmai Polul Nord, o corecta Patricia.In plus, orasul ... sau mai bine zis zona in care m-am nascut eu, pentru ca eu defapt am locuit in apropierea orasului, nu este asa cum isi inchipuie toata lumea.In munti este zapada tot anul, insa in Iulie si August este destul de cald.Oricum, nu am mai fost acolo de multi ani.Iar internatul ... nu a fost chiar atat de greu.Dupa ce am luat admiterea am primit o camera proprie la camin, asa ca m-am obisnuit repede.


Ultima editare efectuata de catre Patricia Aletha in Mier Dec 16, 2009 7:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Sung Hyo
Admin
Sung Hyo


Mesaje : 140
Data de înscriere : 07/12/2009
Varsta : 33

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 7:03 pm

-Eu la 10 ani nu stateam nici singura'n casa si tu...esti tare.Te-ai descurcat de minune singura.Eu nu stiu ce m-as fi facut fara parinti.Is ca si moarta fara ei.
Sus In jos
https://beautiful-life.forumgratuit.ro
Patricia Aletha

Patricia Aletha


Mesaje : 116
Data de înscriere : 15/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio EmptyMier Dec 16, 2009 7:11 pm

-Defapt ... tata a plecat cand eram mica, la putin timp dupa ce s-a nascut sora mea.De atunci am ramas numai cu mama, insa mi-am petrecut majoritatea timpului singura, asa ca viata la camin nu a fost asa de complicata.Pe langa asta, aveam cursuri in fiecare zi, plus antrenamentele, asa ca nu am avut prea mult timp sa ma gandesc la singuratate sau s aleg prietenii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Patricia's Studio Empty
MesajSubiect: Re: Patricia's Studio   Patricia's Studio Empty

Sus In jos
 
Patricia's Studio
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Beautiful Life :: Town :: Apartamente-
Mergi direct la: